Welcome

Geometria w dobrym stylu, czyli Longines DolceVita

Firma Longines to producent zegarków mogący pochwalić się długą historią – pierwsze czasomierze powstały już w 1832. To, że logo firmy, czyli klepsydra opatrzona skrzydłami, do tej pory jest znakiem rozpoznawalnym i z miejsca kojarzonym z wyrobami najwyższej jakości, to nie tylko efekt sprawnych działań marketingowych. Głównym powodem, dla którego zegarki firmowane przez Longines cały czas znajdują nabywców i są kojarzone z prestiżem, jest to, że są one po prostu niezawodne i zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Longines produkuje pięć kolekcji zegarków, w każdej z nich znajduje się kilka linii modeli. Do najbardziej cenionej kolekcji należy Elegance i należąca do niej linia DolceVita. Nazwa kolekcji z góry określa, czego można się spodziewać po zegarkach Longines DolceVita.

KULT TRADYCJI

Produkowane przez szwajcarską firmę zegarki nawiązują do wyglądu czasomierzy z danej linii odwzorowując bardzo dokładnie pierwotny zamysł projektu. Poszczególne linie są jedynie lekko modyfikowane, przy czym podstawy i cechy charakterystyczne pozostają bez zmian. Tak jest w przypadku Longines DolceVita – harmonijna geometria i ponadczasowa elegancja to dwie główne cechy, które wyróżniają tę linię od zawsze. Charakterystyczne jest też wzornictwo z lat 50. XX wieku. Początkowo kanciaste prostokątne kształty tarczy zostały z czasem złagodzone i zaokrąglone, dzięki czemu zegarki Longines DolceVita zyskały jeszcze na delikatności.

DELIKATNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Zegarki z linii DolceVita są bardzo kobiece i eleganckie – każdy szczegół został zaprojektowany i dopracowany tak, aby podkreślić szyk i subtelność. Prostokątne cyferblaty mają klasyczne kolory: czarny, srebrny lub biały (wykonany z macicy perłowej). Cyfry na tarczach są rzymskie lub arabskie, a także bywają zastąpione małymi diamencikami. Koperty zegarków Longines DolceVita wykonane są ze stali szlachetnej albo na przykład z różowego złota. Częstą ozdobą tarczy zegarka są diamenty. Mimo swojej wizualnej delikatności, czasomierze mają szafirowe odporne na zarysowania szkiełka oraz są wodoszczelne. Jak sama nazwa wskazuje, zegarki DolceVita są doskonałe, aby odmierzać kobietom chwile słodkiego życia – niezależnie od tego, gdzie się one zdarzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *