Welcome

Zegarek – dodatek zgodny z gustem

Wybierając zegarek, mamy na uwadze względy praktyczne, tj. jakość zegarka, niezawodność i wygodę oraz względy estetyczne – w końcu jest on dopełnieniem stylu prezentowanego przez użytkownika i ważnym dodatkiem. Gdy zdecydujemy się na odpowiadający nam model zegarka, warto zastanowić się nad kwestią: zegarek na pasku czy bransolecie.

ZEGAREK NA PASKU CZY BRANSOLECIE?

Analizując ten problem, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie:

  • styl użytkownika (elegancki, klasyczny czy sportowy)
  • tryb życia (to, czy zegarek towarzyszy właścicielowi non stop nawet podczas aktywności fizycznych).

Trochę inaczej wybór zegarek na pasku czy bransolecie wygląda w przypadku mężczyzn i inaczej w przypadku kobiet. Bransoleta w damskich zegarkach to dodatkowy element biżuteryjny, dlatego grubość bransolet i ich kolory są bardziej zróżnicowane – bransolety sprawdzają się zarówno przy codziennych stylizacjach, jak i eleganckich. Mogą być subtelne, delikatne, a także bardzo ozdobne. W przypadku męskich zegarków bransoleta to mocny i surowy element. Dodaje stylowi mężczyzny mocnego akcentu. Bransolety są wykorzystywane w tym przypadku zarówno w modelach sportowych czasomierzy, jak i ekskluzywnych. Chociaż zwykło się uważać, że prawdziwym wyrazem elegancji jest jednak zegarek na skórzanym pasku.

TRWAŁOŚĆ BRANSOLET…

Niewątpliwą zaletą bransolet jest to, że są trwałe – zwłaszcza te grubsze wykorzystywane w zegarkach męskich. Odporność na zarysowania, zabrudzenia, rozerwania czy rozciąganie się – na przykład pod wpływem wody lub potu – to ich duży plus (doceniany w zegarkach sportowych). Kolejne zalety to materiały, z których wykonane są bransolety (metale niewywołujące alergii) oraz wygodne zapięcia.

…I UNIWERSALNOŚĆ PASKÓW

Podczas wyboru zegarek na pasku czy bransolecie należy pamiętać także o tym, że skórzany pasek to zawsze wyraz elegancji (szczególnie taki w barwach brązu i czerni) – zwłaszcza wykonany ze skóry naturalnej. Doskonale pasuje do wszelkiego rodzaju stylizacji, zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim. Oprócz tych ze skóry istnieją także paski parciane i gumowe – te ostanie doskonale sprawdzają się (podobnie jak bransolety) w zegarkach wykorzystywanych podczas aktywności sportowych. Wydaje się więc, że zegarek na pasku jest wyborem bardziej uniwersalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *