Welcome

Longines Evidenza – szwajcarska precyzja w stylu retro

Szwajcarskie firmy produkujące zegarki od zawsze kojarzą się z produktami, czy raczej wypadałoby powiedzieć działami, sztuki zegarmistrzowskiej najwyższej jakości. Oprócz niezawodności mechanizmów, szwajcarskie czasomierze charakteryzuje też estetyka najwyższej klasy. Design zegarków jest szczegółowy obmyślany, tak aby potem gotowy produkt był w stanie zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Firma Longines znakomicie wpisuje się w tę krótką charakterystykę. Dowodem na oryginalność producenta jest seria Logines Evidenza.

ART DECO W CZYSTEJ POSTACI

Co charakteryzuje zegarki z linii Longines Evidenza? Przede wszystkim jest to kształt tarczy. Zarówno zegarki męskie, jak i damskie nie mają okrągłej tarczy – cyferblat jest w kształcie tonneau, czyli przypomina beczkę. Cyfry mogą być rzymskie lub arabskie, jedne i drugie są lekko pochyłe, co harmonizuje z kształtem cyferblatu. To wszystko znakomicie wpasowuje się w styl retro zegarków Longines Evidenza – nawiązują one do art déco, kierunku sztuki popularnego w latach 20. XIX w. charakteryzującego się niezwykłą elegancją oraz perfekcją wykonywania przedmiotów. Zgodnie z zasadą nurtu przedmioty użytkowe miały być też piękne – co znakomicie zostało odzwierciedlone w zegarkach Evidenza.

MATERIAŁY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Wśród modeli z tej linii są czasomierze o różnych rozmiarach, te większe są mechaniczne, a mniejsze – napędzane kwarcowo. Wszystkie mają odporne na zarysowania i bardzo eleganckie sferyczne szafirowe szkło. Co niewątpliwie pozwala służyć zegarkowi przez długi czas. Jeśli chodzi o koperty, to możemy wybierać spośród tych wykonanych ze stali szlachetnej, a modele pochodzące z ubiegłych kolekcji mają także koperty wykonane z żółtego czy różowego złota. Paski zegarków Evidenza to także wyraz elegancji i luksusu – wykonane są ze skóry aligatora.

Jeśli więc chcemy postawić na zegarek niebanalny, który będzie służył następnym pokoleniom i będzie doskonałą pamiątką, warto zainwestować w jeden z modeli linii Longines Evidenza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *